Technológia

Technológia

Naše domy sú stavané z kvalitných materiálov vyrábaných na Slovensku a v Európskej únií. Pre každý dom je dôležité dodržať týchto 7 bodov. Kvalitná strecha a strop, podlaha, samotná konštrukcia domu a obvodových stien, okná, dvere, zateplenie platne stirodur 200 mm a samozrejme tepelno-izolačné vlastnosti a nízke náklady na energie. Naše domy všetky tieto body spĺňajú a navyše za dostupnú cenu.

Technické parametre domov Invest SK Rezort

STRECHA

Ponúkame sedlovú, pultovú a valbovú strechu s klasickým dreveným tesárskym alebo väzníkovým krovom a kvalitnou krytinou. V ponuke je aj rovná strecha s minimálnym sklonom pokrytá fóliou. Dizajn a prevedenie sedlovej respektívne valbovej strechy sa prispôsobuje prianiu klienta. Výhodou strechy s dreveným krovom je vytvorenie úžitkovej odkladacej plochy v podkroví.

STROP

Technické informácie stropu

Technické informácie stropu

PODLAHA

Správna a kvalitne realizovaná skladba podlahy a jej izolácia montovaného domu je jedným zo základných predpokladov k energetickej úspore ako aj celkovej kvalite stavby domu.

Podlahy poskytujeme v dvoch variáciách. Prvá variácia ponúka tepelnú izoláciu (podlahový polystyrén EPS-100S o hrúbke 100 mm) s betónovou vyrovnávacou doskou (poter) o hrúbke 50-60 mm. Pre túto variáciu je možné uložiť akúkoľvek záverečnú úpravu, či už plávajúcu podlahu, dlažbu alebo podlahové kúrenie. Druhý variant je tepelná izolácia o hrúbke 100mm s vrchnou úpravou betónovými doskami v dvoch vrstvách 10+10 mm. Táto variácia skracuje čas výstavby domu, lebo je vytvorená bez mokrých procesov. Finálne ukončenie podlahy sa môže uskutočniť pomocou dlažby alebo plávajúcej podlahy.

Technické informácie podlahy

OBVODOVÉ STENY

Na obvodové steny našich montovaných domov používame kvalitné a certifikované KVH hranoly. V Nemecku a v škandinávskych krajinách sa tento systém hranolov používa aj pri stavbe bytových domov a to do výšky 6 poschodí.

Spracovanie a výroba KVH hranolov prebieha vysušením reziva a opracovaním na požadovaný rozmer. Výraznou výhodou KVH hranolov oproti klasickému materiálu: je bez škodcov, kvalitne vysušený, tvarovo stály ( nepraskajú a nekrútia sa ), majú po celej dĺžke rovnakú výšku a šírku a táto vlastnosť je mimoriadne dôležitá pre dokonalosť stien domu.

Zloženie obvodových stien zvonku do vnútra je nasledovné: extrudovaný polystyrén 100 mm, fasádna silikónová omietka, armovacia sieťka, fasádny polystyrén 200 mm, vonkajšie opláštenie impregnovanými OSB doskami s pero-drážkou PD 12 mm, skeletová konštrukcia s KVH hranolov 150x40, minerálna tepelná a akustická izolácia ISOVER 150 mm uložená v konštrukcii, odrazová hlinená fólia, drevený rošt 40x40 mm cez ktorý sa vedú všetky inžinierske siete ( elektrika, plyn a podobne ), vnútorné opláštenie skeletovej konštrukcie impregnovanými OSB doskami s pero-drážkou PD 12 mm, protipožiarny sadrokartón vrátane sádrovania, tmelenia a brúsenia, jeden impregnačný a trojitý biely náter.

Hrúbka obvodových stien je cca 430 mm.

Technické informácie o obvodových stenách

VNÚTORNÉ PRIEČKY

Priečky stavané v našich domoch o hrúbke cca 148 mm majú tepelno-izolačnú a akustickú schopnosť. Sú tvorené podobne ako obvodové steny dreveným rámom z KVH hranolov ( 100x40 mm ) s minerálnou izoláciou ( protihlukovou ) s oplášteným OSB doskou 12 mm, ktorý je z oboch strán pokrytý protipožiarnym sadrokartónom vrátane sádrovania, tmelenia a brúsenia. Povrch je upravený impregnačným a trojnásobným bielym náterom.

Technické informácie vnutorných priečok

OKNÁ

Ponúkame kvalitné celoplastové 6-komorové okná s trojsklom v rozmeroch podľa jednotlivých projektov. Vtedy dosahuje tie najlepšie tepelnoizolačné hodnoty. Na želanie je možné pri stavbe použiť drevené a hliníkové okná. Farebné prevedenie plastových rámov je voliteľné ( v základe sú biele ). Na požiadanie zákazníka je možné vyberať z viacerých drevodekorov.

DVERE

Vnútorné dvere sú typové drevené s drevom obloženou zárubňou 600, 700, 800 a 900 x 1970 mm. Vonkajšie vchodové dvere sú celoplastové 900 a 1200 x 2000 mm. Vonkajšie vchodové dvere podľa želania zákazníka vyhotovíme v rôznom dekoračnom prevedení ( v základe sú dvere v bielej farbe ).

IZOLAČNÉ VLASTNOSTI

Naše domy zaručujú vysoké tepleno-izolačné schopnosti pre komfortné bývanie. Šetria energie a počas zimy zabraňujú únikom tepla z domu. Naopak, počas leta poskytujú príjemnú klímu a pokoj od rušivých vplyvov z vonkajšieho prostredia. S našimi domami máte zaručený pokoj a šetrenie finančných prostriedkov.

Úspora